|
Twórcy igrzysk i ich ojczyzna-Grecja
|
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1316 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
|
|
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Aby uczynic lekcję ciekawszą i atrakcyjniejszą dla uczniów, należy wykorzystać nowoczesne narzędzia-a takim jest dziś oczywiście internet. Konspekt lekcji historii w klasie I gimnazjum
Mariusz Maroń Gimnazjum w Medyce
Temat-Twórcy igrzysk i ich ojczyzna-Grecja
Cele ogólne: - Wyjaśnienie pojęć: polis, kolonizacja, kultura kreteńska i mykeńska, igrzyska
Cele operacyjne: Uczeń potrafi: - Pokazać na mapie i określić położenie geograficzne Grecji - Umiejętnie posługiwać się mapą i wykorzystywać ją jako źródło informacji - Korzystać z innego źródła informacji-jakim jest sieć Internet - Powiedzieć, czym różniły się greckie polis od państw-miast Starożytnego Wschodu
Metody i formy pracy-praca w grupach z wykorzystaniem technologii informatycznej-internetu i programów multimedialnych
Środki dydaktyczne-Encyklopedia multimedialna-„Starożytna Grecja”, Internet
Uwagi o realizacji: Lekcja odbywa się w pracowni informatycznej, w której komputery są połączone w sieć lokalną (LAN) oraz [posiadają szerokopasmowy dostęp do Internetu.
Przebieg lekcji:
I. Faza wstępna
Sprawy organizacyjno- porządkowe. Wprowadzenie do tematu-omówienie położenia geograficznego Grecji-praca z mapą ścienną Podział uczniów na trzy grupy i przydzielenie im zadań
II. Faza realizacji:
Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy i każda z grup otrzymał zadanie do realizacj.Uczniowie mając do dyspozycji Internet, program multimedialny i mapę mają wyszukać następujące informacje: a) Grupa I-informacje na temat kultury mykeńskiej i minojskiej ( nazwy kultur, okres i zasięg występowania, różnice i podobieństwa) b) Grupa II- państwa-miasta, polis (zasady ustrojowe, różnice i podobieństwa) c) Grupa III-religia grecka( wyjaśnienie pojęcia politeizm, najważniejsi greccy bogowie, mity greckie) Czas na przygotowanie –15 minut
Po znalezieniu informacji przedstawiciele grup (max.2 osoby) prezentują swoje wyniki prac.(Dyskusja) (Uczniowie udostępniają swoje materiały w sieci LAN) Każdy uczeń otrzymuje na zakończenie lekcji przygotowany przez wszystkie grupy materiał-na dyskietce lub płycie. Każda grupa zostaje oceniona za swoją pracę.
Podsumowanie Dzięki wykorzystaniu Internet, uczniowie zapoznali się nie tylko z faktografią, ale mogli zobaczyć zdjęcia architektury greckiej;miasta dzisiejszej Grecji; nauczyli się wyszukiwać, wybierać i analizować informacje.
Mariusz Maroń Gimnazjum w Medyce
|
Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:
X
Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl - największy w Polsce katalog szkół - ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").
|
|
|